Hírek
1 2 3 4 5 6

Csak a férfiak örülhettek a sakkolimpián
Forrás: origo.hu
Drezdában a sakkolimpiák történetének legizgalmasabb utolsó fordulóját játsszák kedden 10 órától. A férfiak és a nők viadalán is még több csapat pályázik az olimpiai bajnoki címre, a dobogós helyezésekre. A 38. férfi sakkolimpián a Kína-Örményország, az Egyesült Államok-Ukrajna, az Izrael-Hollandia és az Oroszország-Spanyolország összecsapások döntenek. A 23. női sakkolimpián érik a meglepetés, hiszen a tízedik helyre rangsorolt lengyel csapat vezet, és sorsa a saját kezében, a címvédő ukránokkal meccsel, de a szerbekkel játszó grúzok is nyerhetnek. Férficsapatunk a fehéroroszokkal, női válogatottunk az üzbégekkel mérkőzik meg. Nem kell számolgatni, nyerni kell! tovább>>>

Az utolsó forduló dönt a sakkolimpián
Drezdában, a 38. sakkolimpia tízedik fordulójában férficsapatunk 3-1-re legyőzte a svájciakat. Lékó Péter és Almási Zoltán nyert, Balogh Csaba és Berkes Ferenc remizett. Válogatottunk a 11. helyről várja az utolsó fordulót, a fehéroroszokkal mérkőznek meg. Az ukránok segítségével visszaszerezték az első helyet a címvédő örmények, 3-1-re verték a szerbeket. Az izraeli együttes 3-1-re kikapott a 2004-es olimpiai bajnok együttestől. Női válogatottunk az első helyre rangsorolt, de az olimpián bukdácsoló oroszoktól 3-1-gyes vereséget szenvedett. Hoang Thanh Trang és Rudolf Anna döntetlent ért el, Vajda Szidónia és Mádl Ildikó kikapott. Az üzbégek az utolsó ellenfelek. Meglepetésre a lengyelek vezetnek, remekül hajráznak a grúzok, nyertek a kínaiak ellen. Az utolsó fordulót kedden 10 órától játsszák. tovább>>>
A weblapot a Magyar Sakkszövetség megbízásából a Sakkmed 2005 Kft. készítette - minden jog fenntartva 2008.